Belka
Poniedziałek, 22 Lipca 2019   imieniny: Maria, Magdalena, Wawrzyniec
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

II Sesja Rady Gminy Siedlce już za nami

Data publikacji: 2018-12-06, Data modyfikacji: 2018-12-06
A A AWydrukDrukuj  
 
dodano: 06.12.2018 na www.gminasiedlce.plRadni wprowadzili zmiany w  budżecie. Miało to związek z opóźnieniami wydania Certyfikatu i związanych z nim rozliczeń dotacji, na nowy samochód dla OSP w Nowym Opolu. To samochód nowej generacji. Wykonawca nie dostał jeszcze wymaganego i wydawanego przez  Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej im. Józefa Tuliszkowskiego – Państwowy Instytut Badawczy w Józefowie, certyfikatu. To spowodowało drobne opóźnienia z rozliczeniach dotacji i płatnościach. Radni ustalili stawki podatków od nieruchomości i środków transportowych na rok 2019. Pozostają bez zmian w porównaniu do stawek obowiązujących w ubiegłym roku. Jednym z punktów było nadanie nazwa ulicy w Nowym Opolu. Nowa droga gminna w tej miejscowości, na wniosek Rady Sołeckiej będzie nosić nazwę „ul. Miodowa” . Miodowa leży w  pobliżu ul. Kwiatowej i Seminaryjnej. Nową ulicę będzie mieć także miejscowości Rakowiec. Droga wewnętrzna biegnąca blisko ul. Wrzosowej, na zaaprobowany przez sołtysa wniosek mieszkańców, ma nosić nazwę Sosnowa. W Żaboklikach nazw doczekały się dwie nowe ulice – Zdrojowa ( droga gminna biegnąca między Tęczową i Korczewską) i Słoneczna (prostopadła do Łąkowej, równoległa do Korczewskiej). Wnioski zgłosiła Rada Sołecka, mieszkańcy i sołtys Żaboklik. Jak co roku, radni przyjęli uchwałę o podjęciu współpracy gminy Siedlce z instytucjami pozarządowymi. Przyjęli też projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na ustanowienie służebności przesyłu na rzecz PSG Sp. z o.o Wyrazili tym samym  zgodę na ustanowienie służebności przesyłu na rzecz spółki PSG. Chodzi o przyłącza gazu ziemnego niskiego ciśnienia na nieruchomościach położonych w miejscowościach:  Grabianów, Golice, Nowe Iganie i Żelków- Kolonia. Druga uchwała dotyczyła zgodę na ustanowienie służebności przesyłu na rzecz PGE Dystrybucja SA.  Chodzi o doprowadzenie prądu niskiego napięci do domów prywatnych w miejscowościach Stok Lacki- Folwark, Strzała, Żabokliki, Golice, Błogoszcz, Pruszyn - Pieńki i Wólka Leśna. Ustalili też wynagrodzenie dla wójta gminy Siedlce. Tym samym radni, jak wcześniej wyborcy, obdarzyli wójta Henryka Brodowskiego dużym kredytem zaufania. Jak podkreślili radni, wójt swoją dotychczasową pracą na rzecz gminy udowodnił swoje zaangażowanie i skuteczność. Wójt Henryk Brodowski w odpowiedzi oświadczył: - Społeczeństwo mi zaufało. Będę współpracował ze wszystkimi, bez względu na ich przynależność  i osobowość. Słowa dotrzymam. W gminie wiele ważnych inwestycji już zostało zrealizowanych. Mamy już prawie 100 proc. kanalizacji. Przewodniczący Rady Gminy Andrzej Rymuza dziękując za deklarację powiedział: -  Myślę, że idea harmonijnej współpracy przyświeca wszystkim na tej sali.

Pełna treść wiadomości na: gminasiedlce.pl/aktualnosci/ii-sesja-rady-gminy-siedlce-juz-za-nami-42170/
gminasiedlce.pl, Źródło artykułu: gminasiedlce.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
siedlecki

Powiat siedlecki - leży w województwie mazowieckim, a jego siedzibę stanowią Siedlce. W skład liczącego 81 tys. mieszkańców powiatu wchodzi gmina Mordy, Domanice, Korczew, Kotuń, Mokobody, Paprotnia, Przesmyki, Siedlce, Skórzec, Suchożebry, Wiśniew, Wodynie, Zbuczyn.

Prawie 98% ludności mieszka na terenach wiejskich. Plusy wynikające z rolniczej funkcji powiatu to turystyka związana z odpoczynkiem i rekreacją wśród spokoju i ciszy. Zapraszają do tego gospodarstwa agroturystyczne i wiejskie pensjonaty. Szczególną frajdę z pobytu będą mieli najmłodsi. Istnieje bowiem możliwość zapoznania ich ze zwierzętami gospodarskimi. Na nasz pobyt korzystnie wpłynie także zdrowa i ekologiczna żywność.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola