Belka
Piątek, 19 Lipca 2019   imieniny: Alfred, Wincenty, Włodzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Jubileuszowe urodziny

Data publikacji: 2019-01-03, Data modyfikacji: 2019-01-03
A A AWydrukDrukuj  
 
dodano: 03.01.2019 na www.gminasiedlce.plW gminne obchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości niespodziewanie wpisało się jeszcze jedno wydarzenie – urodziny Miłoszka Wawrzyniuka ze Strzały! Mały Miłoszek jako jedyny mieszkaniec gminy Siedlce urodził się 11 Listopada, w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Nie tylko dlatego jest wyjątkowymi mieszkańcem gminy. 28 grudnia 2018 r. zapisał się w historii gminy Siedlce jako najmłodszy uczestnik obrad Rady Gminy. Miłosz Wawrzyniuk to nowy mieszkaniec wsi Strzała i pojawił się na sesji razem z mamą Anną, na zaproszenie sołtys Strzały i radnej gminy Siedlce Elżbiety Wojtyry. To właśnie z inicjatywy radnej dziecko zostało wyróżnione. Radna odczytała mu życzenia, pod którymi poza nią podpisali się wójt Henryk Brodowski i przewodniczący Rady Gminy Siedlce Andrzej Rymuza. Życzenia te brzmiały następująco: „Z okazji urodzin Miłosza, jako jedynego mieszkańca gminy urodzonego 11 listopada 2018 r,  w dniu Jubileuszu 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, składamy w imieniu własnym i wspólnoty mieszkańców najserdeczniejsze życzenia. To doskonała okazja do wspólnego świętowania i dowód pamięci o ludziach, którzy nosili Polskę w sercach w czasach, gdy nie było jej na mapach. Ideę jubileuszu najlepiej oddadzą słowa Marszałka Józefa Piłsudskiego „Naród, który traci pamięć przestaje być narodem, staje się jedynie zbiorem ludzi czasowo zajmującym dane terytorium”. Twórcy odrodzonej państwowości zawsze myśleli o młodych Polakach, którzy w przyszłości wezmą odpowiedzialność za nasz kraj i staną się strażnikami naszej tożsamości. Gratulujemy rodzicom potomka życząc równocześnie wytrwałości w wychowaniu syna na dobrego człowieka i Polaka. Życzymy Miłoszowi dużo zdrowia, radosnego dzieciństwa, mądrości i rozsądku w dorosłym życiu”. Życzenia i gratulacje w imieniu Miłoszka odebrała mama. Wójt Henryk Brodowski obdarował chłopca dużym pluszowym misiem.

Pełna treść wiadomości na: gminasiedlce.pl/aktualnosci/jubileuszowe-urodziny-42328/
gminasiedlce.pl, Źródło artykułu: gminasiedlce.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
siedlecki

Powiat siedlecki - leży w województwie mazowieckim, a jego siedzibę stanowią Siedlce. W skład liczącego 81 tys. mieszkańców powiatu wchodzi gmina Mordy, Domanice, Korczew, Kotuń, Mokobody, Paprotnia, Przesmyki, Siedlce, Skórzec, Suchożebry, Wiśniew, Wodynie, Zbuczyn.

Prawie 98% ludności mieszka na terenach wiejskich. Plusy wynikające z rolniczej funkcji powiatu to turystyka związana z odpoczynkiem i rekreacją wśród spokoju i ciszy. Zapraszają do tego gospodarstwa agroturystyczne i wiejskie pensjonaty. Szczególną frajdę z pobytu będą mieli najmłodsi. Istnieje bowiem możliwość zapoznania ich ze zwierzętami gospodarskimi. Na nasz pobyt korzystnie wpłynie także zdrowa i ekologiczna żywność.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola