Belka
Poniedziałek, 22 Lipca 2019   imieniny: Maria, Magdalena, Wawrzyniec
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pomóż uratować święta wielu ludzi!

Data publikacji: 2018-11-29, Data modyfikacji: 2018-11-29
A A AWydrukDrukuj  
 
Pomóż uratować święta wielu ludzi!

Bank Żywności w Siedlcach od ponad 17 lat ratuje święta wielu setek osób w rejonie powiatów: garwolińskiego, łosickiego, mińskiego, ostrowskiego, siedleckiego, sokołowskiego oraz węgrowskiego, organizując Świąteczną Zbiórkę Żywności. W tym roku Świąteczna Zbiórka Żywności odbędzie się 30 listopada i 1 grudnia. Rok temu organizacja za pośrednictwem ponad 1500 wolontariuszy zebrało ponad 20 ton jedzenia.

Na pomoc czekają samotni rodzice i osoby starsze, niedożywione dzieci, osoby zmagające się z chorobami, ludzie, których mimo pracy, nie stać na zakup żywności.Bank Żywności podkreśla, że sytuacje, z którymi zmagają się potrzebujący wynikają z różnych przyczyn,często bardzo trudnych, których nie powinniśmy tak bezrefleksyjnie oceniać, co przychodzi nam niestety coraz łatwiej, siedząc w ciepłym domu z zapełnioną po brzegi lodówką.

-Nie osądzajmy pochopnie, a negatywną energię zamieńmy w dobry uczynek. Głód może mieć twarz każdego z nas i w każdym momencie życia los może nas niespodziewanie doświadczyć. Warto mieć tego świadomość, gdyż wówczas trochę inaczej patrzymy na świat, z większym zrozumieniempotrzeb innych ludzi. Ludzi, którzy często nie mieli wyboru innej ścieżki życiowej na skutek niedających się przewidziećokoliczności, jak chociażby wypadek czy choroba, która pochłania nie tylko wszystkie zarobione pieniądze, ale również ogranicza w ogóle możliwości zarobkowe - podkreśla Roman Jałyński Dyrektor Banku Żywności w Siedlcach

Federacja Polskich Banków Żywności, w ramach której działa Bank Żywności w Siedlcach przypomina, że dzięki temu, że zbiórka ma charakter ogólnopolski, gesty mogą być drobne, a osiągnięteefekty ogromne, mające realny wymiar i wpływ na życie innych. Bank Żywności w Siedlcach wraz z Partnerem Strategicznym tegorocznej zbiórki, marką Kamis, zachęcają do przekazywania produktów z długimi terminami przydatności, takich jak: mąka, cukier, olej, konserwy, bakalie, słodycze.

Dzięki masowej skali działalności Banków Żywności oraz zaangażowaniu wielu osób produkty trafią do osób potrzebujących w całej Polsce jeszcze przed świętami. Dzieląc się swoimi zakupami ratujemy święta tych, którzy tego najbardziej potrzebują.

Niezależnie od zbiórki, Bank Żywności w Siedlcach systematycznie przekazuje osobom potrzebującym pozyskane od producentów, dystrybutorów oraz z sieci handlowych produkty żywnościowe, ze szczególnym uwzględnieniem okresu Świąt Bożego Narodzenia.

, Źródło artykułu: Bank Żywności w Siedlcach, Autor zdjęć: Bank Żywności w Siedlcach
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
siedlecki

Powiat siedlecki - leży w województwie mazowieckim, a jego siedzibę stanowią Siedlce. W skład liczącego 81 tys. mieszkańców powiatu wchodzi gmina Mordy, Domanice, Korczew, Kotuń, Mokobody, Paprotnia, Przesmyki, Siedlce, Skórzec, Suchożebry, Wiśniew, Wodynie, Zbuczyn.

Prawie 98% ludności mieszka na terenach wiejskich. Plusy wynikające z rolniczej funkcji powiatu to turystyka związana z odpoczynkiem i rekreacją wśród spokoju i ciszy. Zapraszają do tego gospodarstwa agroturystyczne i wiejskie pensjonaty. Szczególną frajdę z pobytu będą mieli najmłodsi. Istnieje bowiem możliwość zapoznania ich ze zwierzętami gospodarskimi. Na nasz pobyt korzystnie wpłynie także zdrowa i ekologiczna żywność.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola